iki nokta medya

Ücretli Makale Yazma Yeni Bir Meslek mi?

Ücretli makale yazma

İnternet ortamı geliştikçe yeni meslekler ortaya çıktı. Ücretli makale yazma bunlardan birisi.

Böyle bir meslek olur mu demeyin, bundan 10 yıl kadar önce doğru düzgün SEO kavramı yokken SEO uzmanı da yoktu. her gelişen teknoloji bir yenilik ve meslek getirdi. Makale yazmak bunlardan sadece bir tanesi. Akla kolay bir meslek gibi gelse de her meslekte olduğu gibi uzmanlaşmanız gereken tarafları var. Bunlardan bahsetmeden önce biraz bu işin ne olduğuna bakalım.

Makale yazmak zaten yıllarca yapılan bir iş. Bizim bahsetmeye çalıştığımız iş ücretli makale yazma. İnternet ortamında bulunabilmek çok önemli. Potansiyel ziyaretçilerinize ulaşmak SEO ile mümkün. İşte makale yazmak bir SEO kuralıdır. Yani web sitenize yazdığınız bir makale ile web siteniz için trafik oluşturursunuz. Aslında yapılan iş tamamıyla bu. Etkileyici makaleler yazmak için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gelin şimdi bu işi yapabilmek için neler bilmeliyiz kısaca bir göz atalım.

Ücretli Makale Yazma Kuralları

Başlığımız biraz iddialı oldu farkındayım. Fakat bu işi meslek edinmek için belli kuralları mevcut. Bu kuralları inceleyelim şimdi.

1-İmla Kurallarını Bilmelisiniz

imla kuralları

Düzgün bir makale her ortamda olduğu gibi internet ortamında da imla kuralları içerir. Yazdığınız makaleler hangi dilde olursa olsun imla kuralları bir makale için çök önemlidir. İmla kurallarını nasıl öğreneceğiniz size kalmış bu konuya girmeyeceğim. İnternet üzerinde bu konuda pek çok kaynağa ulaşabilirsiniz.

2-Makale Yazacak Kadar SEO Bilmelisiniz

Makale için seo

Normal makale ile internet ortamı için yazılmış makaleyi ayıran en önemli özelliktir. Makale yazacak kadar SEO bilmelisiniz. Bu sayede ücretli makale yazma ile ilgili işler bulabilmeniz kolaylaşır. İmla kuralları, düzgün bir dil ve iyi derece bir SEO bilgisiyle yazamayacağınız makale yoktur.

3-Kendinizi Tanıtabilmelisiniz

blog seo

Çok iyi makaleler yazıyor olabilirsiniz. Kendinizi tanıtacağınız bir ortamınız yoksa bu mesleği yapamazsınız. Bazen bir blog sayfası bazen de sosyal medya bu iş için idealdir. Bence her ikisinde de aktif olmalısınız. Yazılarınıza ne kadar çok kişi ulaşırsa o kadar tanınır ve bu işi meslek haline getirebilirsiniz.

4-Sürekli ve Sürekli Yazmalısınız

makale

Makale yazmak süreklilik isteyen bir iştir. Bunu her gün yapılan bir antrenman gibi düşünün. Yapmadığınız her gün kondisyon kaybedersiniz. Ayrıca sürekli olarak yazdığınızda bu konuda gelişirsiniz. Gelişmeniz hem mesleki hem de ulaşılabilme bazında gerçekleşir. İnternetteki makale sayınız arttıkça insanlar size daha kolay ulaşır. Bu yüzden sürekli yazmak önemlidir.

Her meslekte olduğu gibi ücretli makale yazma işinde de uzmanlaşmanız gereken bazı tarafları mevcut. Şöyle düşünün bir meslek sahibi olmak için insanlar yıllarını veriyor. Bu iş ile ilgili çalışmalarınızı yaparken bunu göz önünde bulundurun. Her şey bir anda olmaz. Bir işi gerçekten yapmak istiyorsanız sakın vazgeçmeyin. Göreceksiniz yapacağınız her iş atacağınız her adım sizi hedefinize yaklaştıracak.

İki Nokta Medya

İki Nokta Medya

Web tasarımı ve SEO konularında uzun araştırmalar yapmış. Web tasarımını kendine hobi edinmiş biriyim. İnsan sevdiği yolda ilerlemeli ve sevdiği işi yapmalı düşüncesiyle ihtiyacı olanlara hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Başlıkları