iki nokta medya

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olmalı

seo uyumlu web sitesi

İnternette var olmak için tek ihtiyacınız web sitesi. Görünürlüğünüzü arttırmanın tek yolu SEO uyumlu web sitesi.

Web tasarımı bugün herkesin biliyorum dediği bir şey. Profesyonel anlamda bir web site tasarımı ise daha fazlasını gerektirir. Web tasarımı sadece hazır bir şablon düzenlemek yada toplama içerikler ile tasarım oluşturmak değildir. Müşterilerine profesyonel anlamda tasarım yapan bir web tasarımcı esnek yapıya sahip bir tasarım sunmalıdır. Böylece sonradan karşılaşılacak problemlere de çözüm bulanabilir.

Tasarımı yaparken SEO uyumlu web sitesi tasarımı da bu esnek tasarımlarda kullanılması gereken bir içeriktir. Bu basit birkaç içerikten ziyade teknik bilgi içeren bazı yöntemlerin uygulanması gereken bir teknik süreçtir. SEO kurallarına uyularak tasarıma bunu entegre etmeyen bir tasarımcı sonradan yapılacak SEO uygulamaları için durumu zorlaştırır.

SEO Uyumlu Web Sitesi İçin Bazı Kurallar

1-On Page SEO Kurallarına Uyun

on page seo

On page SEO kuralları tasarımı yaparken paralelinde uygulanması gereken bazı teknikler içerir. Daha önce de söylediğim gibi bu teknikler siteyle beraber yapılmalıdır. Aksi takdirde bazı durumlarda geri dönülmesi zor bazı sonuçları olacaktır. On page SEO oldukça uzun bir konudur. Buradaki yazımızda daha geniş içeriğe ulaşabilirsiniz.

2-Görsellerde Alt Etiketi ve Boyutlara Dikkat Edin

resim düzenleme

Görsellerde “alt etiketi” uygulanması gereken teknik bir SEO kuralıdır. Başlangıçta yapılmadığı zaman web sitesi geliştiğinde artan görsel sebebiyle içinden çıkılamaz bir hal alır. Böylece artarak katlanan iş yükü oluşur.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu görsellerinizin boyutlarıdır. Görsellerinizi tasarımla beraber uygun boyutlarda ayarlayıp kullanmazsanız yine iş yükünüz oldukça artacaktır. Burada iş yükünden kastımız geriye dönük yapacağınız düzenlemelerdir.

3-İçerik Kalitesine ve Oranına Dikkat Edin

resim yazı oranı

Bir diğer SEO uyumlu web sitesi tasarım kriteri içerik kalitesi ve oranıdır. Özellikle sitenizdeki içerik kalite anlamında özgün ve anlamlı olmalıdır. Bunun yanında oran ise sitenizde kullandığınız yazı ve görsellerin site tasarımı için kullanılan kodlara göre uygun oranda olmasıdır.

Sonuç olarak web sitesi tasarlarken uymanız gereken bazı SEO kuralları mevcut. Özellikle tasarım aşamasında. İşinize başlarken her safhasında yapacağınız planlama, sonrası için tüm işlerinizi kolaylaştıracaktır. Hatta geriye dönük işlem yapmadan web sitenizi ilerletmenizi sağlar.

İki Nokta Medya

İki Nokta Medya

Web tasarımı ve SEO konularında uzun araştırmalar yapmış. Web tasarımını kendine hobi edinmiş biriyim. İnsan sevdiği yolda ilerlemeli ve sevdiği işi yapmalı düşüncesiyle ihtiyacı olanlara hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Başlıkları