iki nokta medya

Özgün Makale ve Özgün İçeriğin SEO’ ya Etkisi

seo uyumlu özgün makale

Sadece blog siteleri mi makale yayınlamalı? Özgün makale yazmak herkesin işi değil. Demek tabi ki yanlış bir yaklaşım.

Arama motorları internet ortamında bilgi paylaşımına önem verir. Peki sahip olduğunuz bu bilgiyi nasıl paylaşacaksınız. Kolay, web sitenizde blog yazıları yazarak. Tabi bu yazılar özgün içerik ve özgün makaleler içermeli. Özgün demek sizin de tahmin edeceğiniz üzere eşsiz olan, sadece size ait içerik ve makaleler demektir. Tabi sadece özgün olmak yetmez biraz da SEO kullanmalısınız. Bu konuda buradaki yazımız işinize yarayabilir.

Konumuza gelecek olursak internet ortamından kopyalayarak içerik ve makale paylaşımı yapmanız sitenizin özgünlüğünü bozacaktır. Dikkat emelisiniz

Yazımın başında da söylediğim gibi bilgi paylaşımı yani özgün makale yada özgün içerikler arama motorlarının hoşuna giden paylaşımlardır. Dolayısıyla arama motorlarının hoşuna giden her şey doğrudan SEO puanınız için etkilidir. Dikkat edin sadece özgün bir makale ile aslında SEO çalışması yapmış oldunuz.

Artık bu sebeple pek çok web sitesi mutlaka özgün içerik ve makalelerle SEO için çalışma yapmaktadır. Ama dikkat edilmesi gereken makale yazmanın ve paylaşmanın da belli kuralları vardır. Biraz da bunlardan bahsedelim;

Özgün ve Doğru Bir Makale İçin Bazı Kurallar

1-Anahtar Kelimeleriniz Olmalı

anahtar kelime

İçerik ve makaleleriniz birer SEO aracıdır. Sizi tanımlayan anahtar kelimeler bulun ve bunları makalelerinizde kullanın. Bunu yaparken yazınızın ahengini bozmamaya çalışın. Sırf anahtar kelimelerinizi kullanmak için de yazılar yazmayın. Bu içerik kalitenizi düşürecektir.

Yeni anahtar kelimeler nasıl bulunur buradan inceleyebilirsiniz?

2-İmla Kurallarına Dikkat Etmelisiniz

imla kuralları

Özgün makaleler yazmak iyi bir imla bilgisi gerektirir. Bu konuda iyi olmadığınızı düşünüyorsanız size yardımcı olacak uygulama yada programlar kullanabilirsiniz. İçeriğinizdeki doğru yapılmış imla kuralları SEO için de etkilidir.

3-Yazılarınızı Destekleyecek Görsel ve Video Kullanın

resim düzenleme

Yazınıza anlam katacak görsel ve videolar özgün içeriklerinizi okuyan ziyaretçilerin görsel hafızalarına etki edecektir. Bu sebeple yazı içeriğinize uyumlu ve anlamlı olması çok önemli.

4-Herşeyden Önemlisi Özgün Olun

kopya içerik

Tüm bu kurallara uysanız dahi özgün bir makaleye sahip değilseniz yani başka bir yerden kopya içerik edindiyseniz tüm bu emeklerinizi çöpe atabilirsiniz.

Makalelerinizi mutlaka kendiniz yazın. Özgün makaleler hazırlamak belli kuralları bilmenizi gerektirir evet ama bunları öğrenmek o kadar zor değildir. Ayrıca göreceksiniz yazdıkça daha çok gelişecek ve içeriklerinizi daha anlamlı bulmaya başlatacaksınız.

Toparlayacak olursak sitenizde paylaşacağınız özgün makale ve özgün içerikler doğrudan SEO için etkilidir. Ayrıca kendiniz yaptığınız taktirde de tamamen ücretsiz bir çalışmadır. Hem anahtar kelimelerinizi kullanabileceğiniz bir platform. Hem de anahtar kelimelerinizle ziyaretçi trafiği sağlayabileceğiniz bir SEO tetikleyici unsur.

O zaman şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Özgün bir makale SEO için iyi bir etkendir ve mutlaka kullanılmalıdır.

İki Nokta Medya

İki Nokta Medya

Web tasarımı ve SEO konularında uzun araştırmalar yapmış. Web tasarımını kendine hobi edinmiş biriyim. İnsan sevdiği yolda ilerlemeli ve sevdiği işi yapmalı düşüncesiyle ihtiyacı olanlara hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Başlıkları