iki nokta medya

Mobil Uyumlu Web Sitesi Neden Gereklidir?

mobil uyumlu web sitesi

Günümüzde insanların bilgiye erişimi oldukça kolay. Bu mobil bir cihaz ile mobil uyumlu bir web sitesi üzerinden oldukça hızlı bir hal aldı.

Artık bilgisayarlar cebimize girdi ve her an her yerde uygulama yada mobil uyumlu web sitesi üzerinden bir çok veriye kolayca ulaşıyoruz. İlginç olan buna epey hızlı adapte olduk. Son zamanlardaki araştırmalar gösteriyor ki günümüzdeki internet trafiğinin %70 kadarı mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmektedir. Tabi bu kadar büyük bir pazar internet ortamındaki tüm firma ve kuruluşları harekete geçirdi.

Tüm bu veriler akla tek bir şey getiriyor. Oluşan bu büyük pazarda yerini almak. Bunun mümkün olabilmesi için tek gerekli olan ise mobil uyumlu web sitesi.

Nedir bu mobil uyumlu o halde bir bakalım. Mobil uyumlu kısaca her ekran çözünürlüğünde doğru görüntülenen web siteleri için söylenen bir terimdir. Sitenizi ziyaret eden kişi ister bilgisayar isterse de tablet yada telefon üzerinden gelmiş olsun ekranında düzgün gözüken bir sayfa ister. Mobil uyumlu olmak bunu gerektirir. Her platformda düzgün görüntülenmeyen bir web sitesi potansiyel müşterilerini kaybeder.

Kurumsal bir web siteniz varsa buradaki yazı ilginizi çekebilir.

Neden Mobil Uyumlu Web Sitesi

1- SEO Notunuz İçin İyidir

seo değeri

Web siteleri için SEO önemini anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Bunu hepimiz artık biliyoruz. Mobil uyumlu web sitesi artık bir SEO kriteri. Her platformda erişilebilir olmak arama motorlarının gözünde sitenizi daha üst sıralara taşıyacaktır.

2-Ziyaretçiler İçin Kullanım Kolaylığı

mobil uyumlu web tasarımı

Web site ziyaretçileri değer verdikleri içeriklere her platformda ulaşabilmeyi ister. Bu kolaylık ziyaretçiler için önemli bir kriterdir. Mobil ortamda sayfanıza gelen bir ziyaretçi bilgisayarı üzerinden sizi takip etmeye devam edebilir. Bu ziyaretçiler için bir kullanım kolaylığıdır.

Araştırmalar insanların mobil cihazlarda, masaüstü yada dizüstü cihazlara göre daha fazla zaman geçirdiklerini söylüyor. Bu uyumu sağlamak size artı not olarak geri dönecektir.

3-Kullanıcıların ve Arama Motorlarının Gözünde Değer Kazanırsınız

seo grafik

İnternet ortamında ürün yada hizmet tanıtımı yapan bir web sitesi için ziyaretçiler ve arama motorları gözünde otoriter bir yer kazanmak çok önemlidir. Sitenize gelen ziyaretçilerin sıklığı arama motorlarında, arama motorlarında arama sonuçlarında yukarıda olmak ziyaretçilerin gözünde değer kazanmanızı sağlar.

Dikkat ederseniz ikisi de birbiriyle ilişkilidir. Aslına bakarsanız mobil uyumlu web sitesi hem ziyaretçiler hem de arama motorları için olumlu bir işlemdir. Dolayısıyla tek bir işlem ile ikisinin de gözünde otorite kazanırsınız.

Mobil sitenizi optimize etmek için buradaki yazı ilginizi çekebilir. Mobil sitenizi veya uygulamanızı optimize edin.

Web sitelerinizin daha tasarım aşamasındayken mobil uyumlu olarak tasarlanması çok önemli. Bir web sitesini sonradan mobil uyumlu hale getirmek oldukça meşakkatli bir iştir. Tasarımlarınızı buna göre değerlendirmeli ve planlamanızı yaparken bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Sonuç olarak her gelişen teknoloji bir yenilik getiriyor ve bizden adapte olmamızı bekliyor. Bu adaptasyonun sonucunda da konumumuzu belirliyor. Online başarıyı elde etmek artık mobil uyumlu olmayı gerektiriyor.

İki Nokta Medya

İki Nokta Medya

Web tasarımı ve SEO konularında uzun araştırmalar yapmış. Web tasarımını kendine hobi edinmiş biriyim. İnsan sevdiği yolda ilerlemeli ve sevdiği işi yapmalı düşüncesiyle ihtiyacı olanlara hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Başlıkları