iki nokta medya

Kurumsal Web Tasarımı Neler İçermelidir?

kurumsal web tsarımı

İnternette kurumsal web tasarımı ile kimliğinizi tanıtmak, iş yada hizmetinizi insanlar ulaştırmak sanıldığı kadar kolay değildir.

Web siteleri doğru kullanıldığında iş yada hizmetinizi doğru tanımlayan şirketinize ait kurumsal web tasarımını doğru şekilde ziyaretçilerinize aktaran ve şirketinizi web ortamında iyi temsil eden bir temsilci gibidir. İnsanlar günümüzde artık ne konuda olursa olsun internetteki kaynaklara başvururlar. Bu bağlamda şirket web siteleri kurumsal bir kimlik gibi çalışırlar. İnsanlara kurumsal kimliğinizi doğru aktarmak bunun için çok önemlidir.

Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız. – Konfüçyus

Kurumsal sitenizi ziyaret eden insanlar bazen bilerek bazen de farkında olmadan belli alışkanlıklar sergiler. Web tasarımı tamda bu sebepten sürekli yenileniyor. Bu standartları merak ediyorsanız son 3 yılın web trendleri yazımızı okuyabilirsiniz. Gelin konumuza dönerek kurumsal bir web tasarımı neler içerir bakalım.

Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

1-Anlamlı Olun

anlamlı web tasarımı

Ziyaretçilerinizin kafasını karıştırmayın. Ziyaretçiler web sitenize ne için geldiyse bu bir ürün yada hizmet olabilir mutlaka karşıladığınız sayfada olmalıdır. Aksi taktirde bu kafasını karıştırabilir yada anlam veremediği bir içerikle karşılaşır. Her iki durumda da sayfayı terk edecektir.

Ziyaretçilerinizi karşıladığınız sayfada mutlaka logonuz, iş yada hizmetinizle ilgili yazı ve görseller ve ayrıca kurumsal sitenizi hangi amaçla kullanıyorsanız bunun için bir form veya benzeri içeriklere ihtiyacınız vardır.

İlk izlenim çok önemlidir. Bu konuda şu yazı “Dijital liderlerin sahip olduğu 3 ortak özellik” hoşunuza gidebilir.

2-Kurumsal Web Tasarımınızı Müşteri Odaklı Tasarlayın

kurumsal web tasarımı

Hizmet yada ürün sağladığınız sektör ne olursa olsun müşterilerinizin belli alışkanlıkları mevcuttur. Bunu iyi belirlemeli kurumsal web tasarımınızı buna uygun olarak tasarlamalısınız. Ziyaretçilerinize zaman kazandırmak hoşlarına gidecektir.

3-Doğru Görsel ve Güven Orantısı

güven

Kurumsal web tasarımı yapılırken kullanılan görseller mutlaka şirkete ait görseller olmalıdır. insanlar sitenizi ziyaret ettiğinde görsellerin size ait olması şirketinize doğru orantıda güven sağlayacaktır. Doğru görsel kullanımı bunun için önemlidir.

4-SEO Her Alanda Olduğu Gibi Burada da Önemli

içerik için seo

Doğru SEO içeren web tasarımları odak müşterilerine daha kolay ulaşır. Kurumsal web tasarımları için en önemli faktörlerden biridir desem sanırım hata etmiş olmam.

5-Erişilebilir Olmalısınız

mobil erişim

Sanırım bu konuyu söylemeye bile gerek yok ama yine de vurgulamakta fayda var. Ziyaretçilerinizin her zaman size kolay ulaşabileceği formlarınız olmalı ve mutlaka doğru çalıştığını test etmelisiniz. Formlarınızı kullanan kişilere bilgi verici mesajlar ileterek ulaşıldığınızın bilgisini verin.

Erişilebilirliğin bir diğer tarafı da mobil uyumlu olmaktır. Web tasarımınızın her platforma erişilebilir olduğundan emin olun.

Sonuç olarak kurumsal kimliğinizi yansıtan sizi web ortamında temsil eden bir web sitesi için gerekli olan pek çok konuyu ana başlıklar altında toplamaya çalıştım. Mutlaka daha fazlası var ve gelişen teknoloji ile çeşitlilik göstermekte.

Unutmayın ilk izlenim önemli ve bunu ancak doğru şekilde yaparsanız etkili olabilisiniz.

İki Nokta Medya

İki Nokta Medya

Web tasarımı ve SEO konularında uzun araştırmalar yapmış. Web tasarımını kendine hobi edinmiş biriyim. İnsan sevdiği yolda ilerlemeli ve sevdiği işi yapmalı düşüncesiyle ihtiyacı olanlara hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Başlıkları